NAŠI UČENICI NA ŽUPANIJSKOM SUDU

Objavljeno: 25. Lis. 2017

|  Ključne riječi: , , , ,

U sklopu nastave PIG-a i GOO-a posjetili smo Županijski sud u Zagrebu. Kroz predstavljanje djelokruga rada suda, u izlaganju g. Jakovine, zamjenika predsjednika Županijskog suda, naučili smo prepoznati osnovne dijelove sudskog postupka: podizanje optužnice, proces suđenja i donošenje presude.
Također smo upoznati s obimom posla sudaca, uvjetima u kojima rade i koliku odgovornost posao suca zahtijeva.
U obilasku zgrade suda upoznali smo rad prijamnog odjela, vidjeli skučene prostorije za rad sudskih vijeća i jedinicu za pritvor iz koje smo brzo otišli.
Hrabriji učenici/ce pristali su prisutnim medijima dati intervjue za dnevne informativne emisije.

Iskustvena nastava uvijek se pokaže najboljom nastavnom metodom! Zahvaljujemo Županijskom sudu na mogućnosti dolaska na Dan otvorenih vrata.