Gimnazija izvodi dva programa

Privatna sportska i jezična gimnazija FRANJO BUČAR izvodi dva programa:

program jezične gimnazije i program jezične gimnazije – razredni odjeli za sportaše

Razredne odjele za sportaše upisuju:

- kategorizirani sportaši;
- nekategorizani sportaši, tj. oni sportaši koje njihov sportski savez ocijeni perspektivnima potvrdom o sportskoj uspješnosti i oni koji ostvare značajne sportske uspjehe.

Program jezične gimnazije – razredni odjeli za sportaše izvodi četiri izborna predmeta:

kondicijska priprema
psihologija sporta
sociologija sporta
fiziologija sporta

Na temelju postignutih rezultata sportaši se razvrstavaju u sljedeće kategorije:

1. sportaš Hrvatske I. kategorije
2. sportaš Hrvatske II. kategorije
3. sportaš Hrvatske III. kategorije
4. sportaš Hrvatske IV. kategorije
5. sportaš Hrvatske V. kategorije
6. sportaš Hrvatske VI. kategorije

Sportaši razvrstani u I., II. i III. kategoriju smatraju se vrhunskim sportašima Hrvatske.
Sportaši razvrstani u IV. kategoriju smatraju se vrsnim sportašima Hrvatske.
Sportaši razvrstani u V. i VI. kategoriju smatraju se darovitim sportašima Hrvatske.

UČENJE JEZIKA: U nastavnom planu jezične gimnazije uče se tri strana jezika (učenik sam bira kombinaciju jezika).

Prvi strani jezik:
engleski jezik, njemački jezik,

Drugi strani jezik:
engleski jezik, njemački jezik, francuski jezik, talijanski jezik

Treći strani jezik:
njemački jezik, ruski jezik, francuski jezik, talijanski jezik, španjolski jezik

Ostali jezici u Gimnaziji (za individualno usavršavanje):
kineski jezik, japanski jezik, poljski jezik, češki jezik, ukrajinski jezik… (U slučaju interesa za neki drugi strani jezik, Gimnazija će organizirati učenje istog.)

U trećem i četvrtom razredu mogu se birati prošireni programi stranih jezika umjesto jednog predmeta iz prirodne skupine (Fizika, Kemija, Biologija). Odluku o tome donijet će Školski odbor nakon prikupljenih mišljenja Nastavničkog Vijeća, Vijeća učenika i Vijeća roditelja.

Saznaj više o nastavnom planu ovdje