HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

Hrvatski olimpijski dan, poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen je datumu 10. rujna, datumu utemeljenja HOO-a. Danas je HOD općeprihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, ali i olimpijska načela izvrsnosti u svakom području: razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja.

Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica, tj. “zastava prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je općeprihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

Učenici i nastavnici Gimnazije BUČAR obilježili su HOD odlaskom u Maksimir i cross trčanjem. Vidimo se dogodine!

Pogledajte galeriju slika:
Komentari su
isključeni