ZAVRŠETAK OBILJEŽAVANJA 2018. – GODINE KULTURNE BAŠTINE

Europski parlament i Vijeće donijeli su 17. svibnja 2017. godine Odluku (EU) 2017/864 o Europskoj godini kulturne baštine 2018. Cilj je Europske godine kulturne baštine bio:
potaknuti građane na istraživanje bogate i raznovrsne kulturne baštine Europe;
slaviti, razumijevati i štititi njezinu jedinstvenu vrijednost;
promišljati o mjestu koje kulturna baština zauzima u našim životima;

Tijekom 2018 godine u više smo prigoda obilježili Europsku godinu kulturne baštine. Potaknuti nastojanjima ostalih naroda i zemalja članica EU, upoznali smo naše nastavnike i učenike s brojnim mogućnostima obilježavanja godine kulturne baštine, ali u našem slučaju – veći smo naglasak dali hrvatskoj kulturnoj baštini.

Sjetimo se nekih izvanškolskih i izvannastavnih aktivnosti (one utkane u nastavni proces nećemo izdvajati):
– 16. veljače 2018. – Galerija Klovićevi dvori, izložba: „Vlaho Bukovac 1/3 – pariško razdoblje 1877. ‒ 1893.“
– 20. veljače 2018. – koncert u organizaciji Hrvatske glazbene mladeži održan u Koncertnoj dvorani „Vatroslav Lisinski“ – predstavljene su dvije najbolje hrvatske opere – „Nikola Šubić Zrinjski“ i „Ero s onoga svijeta“
– 17. travnja 2018. god. – Muzičkom šetnjom glazbenim Zagrebom posjetili smo: HNK, Muzičku akademiju, Glazbeni zavod, mjesto rodne kuće Vatroslava Lisinskog u Ilici, Gornjogradsko kazalište, Meštrovićevu galeriju, eksterijere snimanja najboljeg hrvatskog filma “Tko pjeva zlo ne misli”, Institut za povijest, Klovićeve dvore, crkvu sv. Katarine, Muzej Grada Zagreba…
– studeni – prosinac 2018. – folklorna radionica u vodstvu Krunoslava Šokca, prof. narodnih plesova
– 18. prosinca 2018. – izložba u Povijesnom muzeju: “1918. – prijelomna godina u Hrvatskoj”

Zahvaljujemo svim sudionicima naših aktivnosti, a posebno organizatorima i suorganizatorima koji su nam pomogli u realizaciji internog kurikularnog programa.

Podsjećamo: čuvajte, učite i širite kulturnu baštinu Hrvatske!

 

Komentari su
isključeni

Kako bismo bili u skladu s novom Općom odredbom o zaštiti podataka ažurirali smo našu politiku privatnosti i upotrebe kolačića. Kolačiće koristimo kako bismo mogli ispravno prikazati sadržaj i analizirati korištenje web stranice.

U svakom trenutku možete blokirati kolačiće pomoću odgovarajuće postavke web preglednika. Ukoliko blokirate kolačiće, upotreba ove web stranice možda neće biti u potpunosti moguća.

Želite li saznati više o privatnosti i kolačićima, molimo Vas da pročitate Pravila privatnosti i Postavke kolačića.